Produkty polecane

Polityka prywatności i bezpieczeństwo danych osobowych i RODO

Ochrona danych osobowych i polityka prywatności w sklepie SmakProstoty.pl
 
Czym jest RODO
Od 25 maja 2018 roku wchodzą w życie nowe, europejskie przepisy o ochronie danych w postaci Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119 z 4.05.2016, str. 1) – tzw. „RODO”.
 
Zbierane i przetwarzane dane osobowe
Dane osobowe (teleadresowe – imię i nazwisko, nazwa firmy i NIP, adres, telefon i e-mail) Klienta sklepu SmakProstoty.pl konieczne są do:
a) realizacji zamówień składanych przez sieć Internet,
b) dane pozwalają na kontakt z Klientem w celu ustalenia szczegółów realizacji zamówienia,
c) ustalenia terminu wysyłki towaru,
d) udzielenia porady dotyczącej wybranego przez Klienta sprzętu.
 
Czas przetwarzania Państwa danych osobowych przez firmę Nas Troje, właściciela sklepu SmakProstoty.pl trwa do momentu ich wycofania przez Klienta.
 
Administrator danych osobowych Klientów sklepu SmakProstoty.pl
Administratorem danych Klientów sklepu SmakProstoty.pl jest firma
"Nas Troje" Krystian Wawrzyczek
ul. Polna 3A/1
43-400 Cieszyn
NIP: 548-164-37-47
Regon 072338600
 
W razie potrzeby nasi Klienci mogą kontaktować się z Administratorem w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z ich przetwarzaniem pod adresem korespondencyjnym:
"Nas Troje" Krystian Wawrzyczek
ul. Polna 3A/1
43-400 Cieszyn
 
lub adresem e-mail: krystian@grupanastroje.pl
 
lub pod numerem telefonu 600 978 361
 
Komu możemy przekazać Państwa dane osobowe
Akceptując regulamin sklepu SmakProstoty.pl oraz politykę prywatności i ochrony danych osobowych wyrażają Państwo zgodę na przekazywanie swoich danych przez firmę Nas Troje, właściciela sklepu SmakProstoty.pl firmie kurierskiej DPD oraz podmiotom współpracującym z firmą Nas Troje, które realizują proces płatności on-line (firma PayU) oraz firmom, które realizują wysyłki zamawianych w sklepie SmakProstoty towarów z własnych magazynów. Wszelkie dane trafiające do partnerów firmy NasTroje służą wyłącznie opłaceniu, zrealizowaniu zamówienia i wysyłce towaru.
 
W jaki sposób zabezpieczane są dane Klientów sklepu SmakProstoty.pl
Dostęp do Państwa danych osobowych ma wyłącznie właściciel firmy Nas Troje oraz osoby przez niego upoważnione do obsługi Klientów sklepu. Są to osoby, które podpisały, zgodnie z wymogami prawa, klauzulę poufności polityki bezpieczeństwa danych osobowych Klientów sklepu.
Uprzejmie informujemy, że zastosowano - zgodnie z wymogami prawa - szereg technicznych i organizacyjnych środków służących zabezpieczeniu Państwa danych osobowych. Poziom bezpieczeństwa jest stale monitorowany i podnoszony.
System IT sklepu SmakProstoty.pl spełnia wszelkie standardy ochrony danych osobowych.
 
Administrator dopełnił wszelkich prawem przewidzianych obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych. Korzystamy z bezpiecznych, płatnych certyfikatów SSL, zabezpieczających zarówno stronę, jak i wszelkie dane Klientów składających zamówienia. Wykorzystujemy technologię zabezpieczenia strony certyfikatami DNSSEC. Ponadto nasz sklep i poczta funkcjonują na jednych z najbezpieczniejszych płatnych serwerach w Polsce i Unii Europejskiej. Sklep został stworzony na autorskim oprogramowaniu, które jest niepowielalne, co minimalizuje ryzyko ataków hakerskich.
Jakie dane osobowe automatycznie zbiera w trakcie składania zamówienia on-line system bądź w trakcie rozmowy telefonicznej obsługa sklepu SmakProstoty.pl
 
A. Rejestracja
By móc zrealizować Państwa zamówienie, potrzebujemy następujących danych:
- imię i nazwisko zamawiającego / osoby kontaktowej (gdy zamawia oddelegowany do tego celu pracownik firmy)
- adres dostawy towaru (ulica, miejscowość, kod pocztowy)
- nr telefonu
- adres poczty elektronicznej (potrzebny do przesłania nr listu przewozowego)
- nr NIP (w sytuacji, gdy zamawia firma i potrzebuje dowód sprzedaży w postaci faktury VAT)
Zarejestrowany klient, po zalogowaniu, ma również możliwość weryfikacji statusu złożonego zamówienia i historii dokonanych zakupów. Zarejestrowany i zalogowany klient w każdej chwili może samodzielnie poprawiać, uzupełniać lub usunąć całkowicie dane ze sklepu SmakProstoty.pl.
 
B. Złożenie zamówienie
W trakcie składania zamówienia prosimy o podanie nam danych niezbędnych do realizacji zamówienia, które w przypadku zarejestrowanych i zalogowanych Klientów częściowo pobierane są automatycznie z danych podanych przy rejestracji.
Przy składaniu zamówienia prosimy o podanie:
1. imię i nazwisko lub nazwa firmy/instytucji – niezbędne do wystawienia dokumentu sprzedaży i zaadresowania przesyłki;
2. adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędny do zaadresowania przesyłki;
3. e-mail – niezbędny do komunikacji związanej z realizacją zamówienia;
4. numer telefonu – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników); bardzo istotny dla obsługi sklepu – służy kontaktowi z Klientem w celu potwierdzenia zamówienia, dookreślenia dostępności towaru, terminu jego dostarczenia oraz udzielenia ewentualnych, koniecznych do zrealizowania transakcji informacji.
 
W przypadku, kiedy przy składaniu zamówienia Klient wybierze dostawę na inny adres niż wskazany przy rejestracji lub składaniu zamówienia, prosimy dodatkowo o:
1. imię i nazwisko lub nazwę firmy/instytucji – dane niezbędne nam do zaadresowania przesyłki;
2. adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędny do zaadresowania przesyłki;
3. numer telefonu do odbiorcy przesyłki – niezbędny w przypadku wyboru niektórych metod dostawy (wymagany przez przewoźników).
W przypadku, kiedy przy składaniu zamówienia Klient wybierze wystawienie dokumentu sprzedaży na inne dane, niż wskazane przy rejestracji lub składaniu zamówienia, prosimy dodatkowo o:
1. imię i nazwisko lub nazwę firmy/instytucji – dane niezbędne do wystawienia dowodu sprzedaży;
2.adres (ulica, numer domu/lub numer domu i lokalu, kod pocztowy i miasto) – niezbędne do wystawienia dowodu sprzedaży;
3. numer NIP – niezbędny do wystawienia dowodu sprzedaży.
 
Sklep internetowy SmakProstoty.pl współpracuje z zewnętrznymi firmami – Logistyką firmy DPD Polska oraz systemem płatności PayU S.A, którym przekazuje dane osobowe (na życzenie i za zgodą Klientów sklepu SmakProstoty.pl, którzy decydując się na wysyłanie zamówień na podane w formularzu dane kontaktowe, zaakceptowali Regulamin sklepu i/lub życzą sobie dokonać płatności przez system PayU. Wyżej wymienione podmioty (DPD i PayU), przejmując obowiązki Administratora Danych Osobowych, przetwarzają Państwa dane w zakresie:
1. imię i nazwisko, adres, telefon, e-mail wskazane jako adres dostawy przekazywane są firmom przewozowym w postaci etykiety/listu przewozowego będącego jednocześnie zleceniem doręczenia przesyłki w zależności od wybranego rodzaju przesyłki przekazywane są:
DPD Polska
 
W przypadku skorzystania z płatności z wykorzystaniem zewnętrznego systemu płatności, wszelkie dane podane po przejściu na stronę operatora płatności pozostają zarejestrowane wyłącznie w jego bazie i nie są w żaden sposób dostępne lub przechowywane przez sklep SmakProstoty.pl.
SmakProstoty.pl współpracuje z operatorem płatności - PayU SA operatorem serwisu payu.pl
 
System Płatności PayU pobiera następujące dane teleadresowe: imię, nazwisko osoby składającej zamówienie, a będącej właścicielem karty płatniczej lub rachunku bankowego banków współpracujących z systemem PayU, bądź nazwa firmy, do której należy konto, czy karta płatnicza pozwalająca na dokonanie zapłaty on-line, ulica, numer lokalu bądź mieszkania czy domu, kod pocztowy oraz nazwa miejscowości.
 
Sklep SmakProstoty.pl, podpisując umowę z systemem PayU o świadczenie usług finansowych, zabezpieczył interesy Klientów, wybierając opcję Protected Payment, która gwarantuje Klientom bezpieczeństwo danych i weryfikację ich płatności dla wykluczenia transakcji o charakterze wyłudzeniowym. Klient, wybierając opcję płatności przez system PayU jest przekierowywany bezpośredni na stronę i do formularza płatności PayU, pomijając tym samym panel sklepu SmakProstoty.pl, by transakcja została zawarta pomiędzy Klientem, a systemem PayU.
 
Dane osobowe, które pobierane są automatycznie po wejściu na strony sklepu SmakProstoty.pl
A. SmakProstoty.pl (serwer)
System informatyczny, z którego korzysta SmakProstoty.pl automatycznie gromadzi w logach dane związane z urządzeniem, z którego korzystają Państwo, łącząc się z SmakProstoty.pl. Dane te gromadzone są jedynie w celach statystycznych i dotyczą: systemu operacyjnego, rodzaju przeglądarki internetowej, czy adresu wejścia na stronę sklepu SmakProstoty.pl i są wykorzystywane jedynie w procesie optymalizacji platformy e-commerce SmakProstoty.pl w celu zapewnienia jak największej wygody korzystania użytkownikom stron i Klientom sklepu.
Dane te nie są nigdy łączone z danymi podanymi, o których mowa w III części i stanowią jedynie materiał do analizy statystycznej i mechanizmów korygowania błędów systemowych.
 
B. Profilowanie
Korzystając z narzędzi Google Analytics, które zapisują IP użytkownika sieci, rejon kraju, przedział wiekowy, zainteresowania i dane, które użytkownik Internetu dobrowolnie udostępnił przeglądarce Google, mogą służyć właścicielowi sklepu SmakProstoty.pl, firmie Nas Troje do tworzenia reklam bądź działań PR, w których wykorzystane będą dane zbierane przez Google Analytics oraz dane zbierane przez firmę Google. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na przetwarzanie tych danych, zmuszeni będą do zmiany ustawień swojej przeglądarki w telefonach, tabletach, czy komputerach łączących się z siecią Internet.
 
Polityka prywatności bezpieczeństwa partnerów SmakProstoty.pl
SmakProstoty.pl bardzo starannie dobiera swoich partnerów biznesowych i równie starannie weryfikuje zamieszczanie w SmakProstoty.pl linki do innych stron internetowych. SmakProstoty.pl nie odpowiada jednak za standard i politykę ochrony prywatności stosowaną przez właścicieli, operatorów, czy administratorów tych stron. Dlatego zalecamy weryfikację każdego z naszych partnerów w zakresie własnym i samodzielne podjęcie decyzji, czy chcą Państwo powierzyć im swoje dane osobowe.
 
Udostępnianie Państwa danych osobowych
W szczególnych sytuacjach, w których obowiązujące prawo nakazuje administratorowi udostępnienie zebranych danych organom państwowym, SmakProstoty.pl dane takie udostępni. Za wyjątkiem tych sytuacji, Państwa dane osobowe będą ujawnianie wyłącznie w zakresie, celu i podmiotom wymienionym w niniejszej polityce prywatności.
 
Zmiana polityki bezpieczeństwa SmakProstoty.pl
SmakProstoty.pl zastrzega sobie prawo zmiany polityki prywatności, o ile będzie wymagać tego obowiązujące prawo, ulegną zmianie warunki technologiczne funkcjonowania SmakProstoty.pl lub zmiana będzie wprowadzać standard wyższy od minimum wymaganego prawem.
O takiej zmianie SmakProstoty.pl powiadomi drogą elektroniczną (na wskazany przy rejestracji e-mail). Powiadomienie zostanie wysłane co najmniej na 30 dni przed wejściem w życie nowej polityki prywatności.
Aktualny tekst polityki prywatności zawsze znajduje się pod adresem https://prestizowakuchnia.pl/s/bezpieczenstwo-danych-osobowych - rozdział "Polityka prywatności sklepu SmakProstoty.pl"
 
Kontakt
Z racji indywidualnego podejścia do każdego Klienta naszego sklepu, Jego preferencji i życzeń, SmakProstoty.pl kontaktuje się z Klientami, korzystając, najczęściej, z podanego w formularzu numeru telefonu oraz adres e-mail.
 
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do polityki prywatności i bezpieczeństwa Państwa danych osobowych zachęcamy do kontaktu pod naszym numerem telefonu 600 978 361 lub e-mail krystian@grupanastroje.pl
 
W przypadku chęci aktualizacji lub usunięcia Państwa danych osobowych, o ile nie mogą lub nie chcą zrobić tego Państwo samodzielnie, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 600 978 361 lub e-mailem - krystian@grupanastroje.pl
Akceptujemy platnosci.plUPS

Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.